Arama
Filters

Sürdürülebilir Yaşamı Destekleyen Kurumsal Hediye Önerileri

2020 ve 2021 yılları dünyanın dört bir yanındaki işletmeler için zorlu geçen seneler oldu. Öyleyse neden kurumsal sürdürülebilir hediyelere yönelik kılavuzumuzla size olan destekleri için çalışanlarınıza ve müşterilerinize teşekkür etmiyorsunuz? Markalı şapkalar, kupalar ve USB bellekler güzel fakat gerçekten bir etki yaratıyorlar mı? Kurumsal hediyeler bu kadar klişe olmak zorunda mı? Klasikleşmiş hediyeler yerine, iş arkadaşlarınıza ve müşterilerinize şirketinizin değerlerini hatırlatan yaratıcı ve sürdürülebilir bir hediye vererek ilham verebilirsiniz.

Sürdürülebilir Hediyeler

Peki, hem hediye verirken hem de çevreyi nasıl temiz tutarsınız? Bir hediyeyi sürdürülebilir yapan nedir? Sıfır atık prensibi ile sürdürülebilir kaynaklı üretilmiş olması, yeniden kullanılabilir biyolojik olarak parçalanabilir olması ve yüksek kaliteli olması bir ürünü uzun ömürlü ve sürdürülebilir yapar.

IBM ve Ulusal Perakende Federasyonu tarafından yapılan bir araştırmaya göre, ABD'li ve Kanadalı tüketicilerin yaklaşık %70'i bir markanın sürdürülebilir veya çevre dostu olmasının önemli olduğunu düşünüyor.

Neden Çalışanlarınız ve Müşterileriniz için sürdürülebilir Hediyeler Seçmelisiniz?

1. İş Değerlerinizi Güçlendirmek

Kurumsal sorumlulukla bağlantılı kurumsal hediye, günümüzün büyüyen promosyon ürünleri endüstrisinde bir trend haline geliyor. İnsanlar, hediyelerin sadece lüks değil, aynı zamanda sürdürülebilir bir şekilde yapılmış olmasına önem veriyor. Bu, ekibinizin veya şirketinizin sosyal sorumluluk mesajlarını paylaşmasına ve aynı zamanda müşteriler ve çalışanlar üzerinde iyi izlenimler bırakmasına olanak sağlar.

2. Geliştirilmiş İş Algısı

Sosyal ve çevresel sorumluluk konularının çok önemli olduğu bu zamanda, işletmelerin çıkarlarını tüketicilerinin ve halkın çıkarlarıyla uyumlu hale getirmeleri gerekiyor. Çevre dostu malzemeler ve sosyal açıdan sorumlu süreçlerle üretilen hediye ürünleri, işletmenizin küresel sorunların farkında olduğunu ve bu sorunlarla başa çıkmak için bilinçli hareket ettiğini gösterir.

3. Müşteri Güveni ve Bağlılığı

Kurumsal hediyeler için sürdürülebilir markaları destekleme konusunda küçük ama güçlü bir karar vermek, işletmenizin kurumsal sosyal sorumluluğa aktif bağlılığını gösterir. Sosyal ve çevresel olarak sorumlu olmanın değerini gören müşterilerin firmanıza sadık kalma olasılığı daha yüksektir.

Sürdürülebilir Hediyeler

4. Çalışan Motivasyonu

İşletmenizin kurumsal sosyal sorumluluğa yönelik ilk küçük yeşil adımı, sürdürülebilir kurumsal hediye ile başlar. Sürdürülebilir kurumsal hediyeler aracılığıyla, çalışanların değerlerini geliştirmek ve güçlendirmek mümkündür. Kurumsal hediyeleri seçerken sürdürülebilir alternatifleri tercih etmek, işinizin değerlerini yansıtır ve şirketinizin sürdürülebilirliği desteklemek için nasıl bilinçli kararlar aldığını gösterir. Çalışma alanı konforunu arttıran ekolojik hediyeler vererek sosyal ve çevresel sorumluluğu sözlü ve fiili olarak da ön plana çıkaran bir şirket olduğunuz izlenimini verirsiniz.

Her 10 çalışanın yaklaşık sekizi bir ila 10 promosyon ürününe sahiptir. Bu kişilerin yüzde 53'ü haftalık olarak bir promosyon ürünü kullanıyor. Markalı ürünlerinizi insanlar tekrar tekrar kullanarak, markanıza aşina olurlar.

 1. Çalışma Koşullarını İyileştirecek Çevre Dostu Hediyeler

  Ofis ortamından uzaklaşıp evlerde çalışmaya başlayan çalışanlar ve müşterileriniz için onların çalışma koşullarını iyileştirecek ve omurga sağlığını koruyacak ergonomik tasarlanmış çevre dostu laptop sehpa ve masaları alternatif hediyeler olabilir. Kişiselleşebilen ve konforlu ürünler aidiyet hissini artırarak çalışan ve müşteri bağlılığını güçlendirecektir.

  Tufetto tasarımı çalışma ünitelerini inceleyebilirsiniz.

 2. Ruh Sağlığı için Rahatlatıcı Hediye Önerileri

  İşyerinde ruh sağlığı konusu, çalışan motivasyonu açısından her geçen gün önemini artırmaktadır. Uykuya yardımcı olan, sağlığı ve mutluluğu artıran, meditasyon uygulama abonelikleri veya psikolojik danışmanlık desteği, pandemi döneminin belirsizlik ve stresleri göz önüne alındığında tam olarak ihtiyaç duyulan hediye olabilir. Masaj ve spa ile doğada geçirecekleri bir hafta sonu da motive edici ve vücudu rahatlatan bir aktivite olabilir. İşiniz için stresi azaltmak, odaklanmayı ve yaratıcılığı artırmak bir öncelikse, personele hediye için çok yönlü düşünmelisiniz.

 3. Sürdürülebilir Yaşamı Destekleyen Uzun Ömürlü Ürünler

  Su veya Kahve Termosları, metal pipetler, kumaş alışveriş çantaları tek kullanımlık plastik kullanımını sınırladıkları için sürdürülebilir yaşamı destekleyecek güzel alternatifler olacaktır. Her gün bu ürünleri kullanan çalışan veya müşterileriniz işletmenizle daha iyi bağ kuracaktır. Bu bağ sayesinde, şirkete olan bağlılıkları artacak ve başka bir ürün satın alma olasılıkları daha yüksek olacaktır.Fiziksel hediyeler daha kişisel hissettirir ve marka bilinirliği açısından önemlidir.