Arama
Filters

Nasıl Çalışırız

Dijital Fabrikasyon

Tufetto ürünlerinin ham maddesi olan Huş Plywood Finlandiya veya Rusya’dan ithal edilmektedir. Ürünler ise Türkiye’de tasarlanıp üretilmektedir. Ürünlerin montajı için çivi veya vida gibi herhangi bir bağlantı ekipmanı kullanılmamaktadır. Ürünün dayanıklılığının sağlanabilmesi ve kolay monte edilmesi için oldukça hassas tasarlanıp üretilmesi gerekmektedir. Tüm ürünler dijital fabrikasyon yöntemi ile üretilmekte olup, üretim sürecinde çalışan tüm ekip ise milimetrik hata kabul etmeyen sistemin hassasiyetinin bilincinde olarak titizlikle çalışmaktadır.

Kalite

Tufetto ürünlerinin yapımında kullanılan ve tek malzeme olan Huş Plywood; inşaat sektöründe beton kalıp sistemlerinin yapımında kullanılan; suya dayanıklı ve yüksek mukavemetli bir malzemedir. Ürünlerimizin daha uzun ömürlü olması için mekanik dayanıklılığı yüksek, çevreci ve dekoratif malzeme olması sebebi ile Plywood tercih edilmiştir.

Montaj

Tufetto ürünlerinin montajında geçme sistem klipsler ve pimler kullanılmaktadır. Ürünlerin estetik tasarımına ve kullanım amacına uygun montaj tekniği ile ürünler tasarlanmaktadır. Ürünlerimizin farklı parçaların birleşiminden oluşması, yıllar içinde deformasyona uğrayan parçaların istenilmesi halinde değişimini mümkün kılmaktadır. Günümüz tüketim alışkanlıklarının aksine ürünlerin uzun ömürlü kullanımını sağlayarak sürdürülebilir yaşama katkı sağlamak amaçlanmaktadır.

Kendin Yap

Tufetto mobilyalarının montajını herhangi bir alete ihtiyacınız olmadan kolayca yapabilirsiniz. Her ürün için hazırlanmış ayrıntılı kurulum talimatları ürün ile birlikte gönderilmektedir. Tüm ürünler Tufetto tarafından geliştirilen Click-Clap kilitleme sistemi ile birleştirilmektedir. Geliştirilen bu sistem taşıma ve montaj kolaylığı sağlamak içindir. Ürünlerin sık sık demonte edilmesi tavsiye edilmemektedir.

FSC Sertifikalı Malzeme

Tufetto sürdürülebilir yaşam ilkesini benimseyerek çevreye zarar vermemek için bütün mobilyalarını FSC sertifikalı hammaddeden üretmektedir. FSC sertifikası sadece yasal yollarla endüstriyel amaçlı yetiştirilmiş, ekolojik ve sosyolojik olarak koruma altında olmayan, iyi yönetilmiş ormanlardan malzemenin sağlandığını göstermektedir.

Sürdürülebilirlik

Tufetto, araştırma-geliştirmeye dayanan yenilikçi yaklaşımı ile insanların değişen gereksinimlerini anlayarak zamanın ötesinde estetik, ergonomi ve sürdürülebilirliği ön planda tutan ürünler tasarlamaktadır. Ürünlerin birleştirilmesinde vida, çivi, menteşe, tutkal gibi herhangi bir ekipman veya malzeme kullanılmamaktadır. Bu sayede yüksek karbon ayak izine sahip inorganik ekipmanlar ürünlerimizde kullanılmamaktadır.

TASARIM

Ekonomik, kültürel ve sosyal değişimleri yakından takip edip ihtiyaçları doğru anlayarak insan odaklı, fonksiyonel, değişen duygu ve alışkanlıklara cevap verebilen ürünler sunmak Tufetto tasarımlarının başlangıç noktasını oluşturur.

İNOVASYON

Tasarım ve doğa arasındaki mükemmel dengeyi koruyarak heyecan veren fikirleri FSC sertifikalı ahşap malzeme kullanarak dijital fabrikasyon yöntemi ile hayata değer katan ürünlere dönüştürüyoruz.

MARKA

Tasarım, üretim ve yönetim sürecinde sürdürülebilirlikten ödün vermeden estetik ve ergonomik ürünler üreten bir marka olarak tutkuyla çalışmaya devam etmektir.


Öneri ve yorumlarınız için;

Bizimle İletişime Geçin