Search
Filters

Kendin-Yap (DIY) Çocuk Gelişimine Faydaları

1. Beynin Gelişimini Sağlar

Yeni beceriler öğrenmek çocuğunuzun beynini geliştirir. Projelerin sonucunu hayal ederek görselleştirme yeteneklerini geliştirirler. Kendin-yap projelerinde öğrendikleri her şeyi bir araya getirip yeniden kullanmaya "kümülatif öğrenme" denir ve bu onları daha bilgili yapacaktır.

Kendin-Yap (DIY) Çocuk Gelişimine Faydaları

2. Beden Gelişimini Sağlar

Çocuğunuz fiziksel olarak bir projeye dâhil olduğunda, gücü, enerjisi ve kardiyovasküler sağlığı üzerinde çalışıyor olacaktır. Bu egzersiz aynı zamanda onları meşgul ve enerji dolu tutacaktır. Sanatsal ve görsel kendin yap projeleri çocuğunuzun el becerilerini geliştirecektir, aynı zamanda el ve gözlerini senkronize olarak çalıştıkları için motor sistemleri gelişir.

Çocuklar için uygun Tufetto Kendin Yap Ürünlerine göz atın.

Kendin-Yap Tufetto Mozaik Yap Boz

3. Stresi azaltır

Kendin-yap projeler çocukların detaylara odaklanabilmelerini, detayları daha iyi anlamalarını sağlar. Hem eğlenceli hem de odaklanma gerektirdiği için vücudun ve zihnin rahatlamasını sağlar ve stress seviyesini azaltır. Bu durum yetişkinlerde de geçerlidir, meditasyon etkisi yaratır. Mozaik ve ahşap birleşimi Tufetto Tasarımları odaklanma sağlayarak zihni rahatlatır.

Kendin-Yap Tufetto Mozaik Yap Boz

4. Sosyal becerilerini geliştirir

Çocuklar kendin-yap projeleri sayesinde benzer ilgi alanına sahip yeni insanlar ile tanışabilecekler, grup içerisinde kendilerini ifade etme yeteneklerini geliştireceklerdir. Çocuğunuzun projeleri ve başarıları, hem çevrimiçi hem de yüz yüze olmak üzere doğal sohbet başlatıcı olacaktır. Utangaçlarsa, projeleri hakkında konuşma yeteneği, rahatlık alanlarından çıkmalarına yardımcı olabilir. Grup çalışmasının keyfini keşfederek kendilerini bir takımın parçası olarak deneyimleyeceklerdir.

Kendin-Yap (DIY) Çocuk Gelişimine Faydaları

5. Problem Çözme ve Karar Verme Yeteneklerini Arttırır

Kendin yap projelerin bazı aşamalarında karar vermen gerekir, kullanacağın renklerden hangi işlemi nasıl ve ne zaman yapacağına kadar işin doğasında bir planlama ve karar verme vardır. Bu durum çocukların kendilerini ve yapılan işi gözlemleyerek karar alabilme becerilerini arttıracaktır.

6. Görsel ve Yaratıcı Zekalarının Gelişmesini Sağlar

Kendin yap projelerde renk, doku, tasarım ve detaylar ön planda olduğu için çocukların görsel zekâlarına hitap eder. Dikkat noktaları farklılaştığından estetik anlayışlarına her seferinde yeni pencereler açılacaktır.

Leave your comment