Arama
Filters
RSS

Blog

5 Önemli Laptop Standı Seçme Önerisi
Neden Laptop standı ve Laptop Sehpası kullanmalıyız? Uzun süre bilgisayar başında oturduğumuz için omurga sağlığımız bu durumdan olumsuz etkilenmektedir. Omurga duruş bozukluklarını oluştuktan sonra düzeltmek çok zor. Bu yüzden laptop kullanan herkesin laptop standı kullanarak bilgisayarını göz hizasına alması ve duruş bozukluklarını düzeltmesi gerekmektedir. Bu sağlığımız için önemli bir farkındalıktır.
Çok Kullanılan 4 Ahşap Malzeme Avantaj ve Dezavantajları
Günlük hayatımızda çok karşılaştığımız biraz karışık görünen ahşap malzeme çeşitlerini kısaca özetlemek istedik. Bu malzemelerin avantajları dezavantajları nelerdir, gelinbirlikte inceleyelim.
Kendin Yap Projelerin 10 Önemli Avantajı
Kendin Yap (Do It Yourself) kavramı bir beceriyi öğrenmek ve başka birinin sizin için yapması yerine bunu kendinizin yapmasıdır. Kendin Yap projeleri günümüzde her yaş ve beceri düzeyinden insanlar arasında giderek daha popüler hale geldi. Bitirmek için çok çalıştığınız bir görevi tamamladıktan sonra aldığınız haz gibisi yoktur. Kendin Yap aktiviteleri eğlenceli olmakla kalmaz, aynı zamanda zihniniz, vücudunuz ve hatta cüzdanınız için ek faydalar sağlar.
Neden Çevre Dostu Ürünleri Tercih Etmeliyiz?
Çevre dostu ürün, kullanılan malzeme, üretim şekli ve yöntemi olarak doğaya minimum zarar verecek şekilde tasarlanmış ürünlerdir.
6 Yaratıcı Hediye Seçme Önerisi
Yaratıcı Hediye Nedir? Hediye seçerken dikkat etmemiz gerekenler nedir? Hediye seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli unsur hediyenin vereceğimiz kişiyi yansıtmasıdır. Hediye seçmek zor ve emek isteyen bir iş, doğru hediye seçildiğinde hem hediyeyi alan hem de veren iyi hisseder.
Kendin-Yap (DIY) Çocuk Gelişimine Faydaları
Yeni beceriler öğrenmek çocuğunuzun beynini geliştirir. Projelerin sonucunu hayal ederek görselleştirme yeteneklerini geliştirirler. Kendin-yap projelerinde öğrendikleri her şeyi bir araya getirip yeniden kullanmaya "kümülatif öğrenme" denir ve bu onları daha bilgili yapacaktır.
Yorumlar (0)
Çalışma Alanları için 5 Önemli Tasarım Önerisi
Çalışma alanlarında verimlilik ve odaklanmayı arttıracak en önemli unsur konfordur. 2006’da bağımsız araştırma şirketi Genler’s tarafından yapılan anket sonuçlarına göre çalışanların %90’ı fiziksel ofis koşullarının performanslarını etkilediğini düşünüyor.
Yorumlar (0)
8 Önemli Sürdürülebilir Yaşam Önerisi
Sürdürülebilir Yaşam nedir? Kelime anlamı ile sürekli olan, kaynakları dengeli kullanan bir yaşamdır. Sürdürülebilir Yaşam gelecek nesilleri ve diğer canlıları bir bütün olarak düşünerek yaşamak demektir. Sürdürülebilirlik denildiğinde benim ilk aklıma gelen kendi kendine yeten eski köylerimiz oluyor. Doğaya zarar vermeden, kendi kaynakları ile ürettiklerini paylaşarak yaşayan bir sistem.
5 Kolay Kendin Yap Dekorasyon Önerisi
Kendin Yap eski zamanlara dönüş hareketi midir? Eskiden köylerde insanlar tüm ürünleri kendileri üretirdi.
10 Önemli Çevre Dostu Ürün Kullan, Doğaya Yardım Et!
Plastik kirliliği tüm gezegeni etkileyen çevre felaketi haline gelmiş durumda, özellikle tek kullanımlık plastikler tüm canlıları etkilemektedir. WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) plastik atıklar konusunda hazırladığı raporda Akdeniz’in plastik denizi olma riski taşıdığını bildirmiştir. Raporda atıkların %95’ini plastik atıkların oluşturduğu bildiriliyor, ayrıca balık tutarken kullanılan misinalar denizde 600 yıl çözünmeden kalıyor. [1]