Arama
Filters

5 Önemli Laptop Standı Seçme Önerisi

Neden Laptop standı ve Laptop Sehpası kullanmalıyız?

Uzun süre bilgisayar başında oturduğumuz için omurga sağlığımız bu durumdan olumsuz etkilenmektedir. Omurga duruş bozukluklarını oluştuktan sonra düzeltmek çok zor. Bu yüzden laptop kullanan herkesin laptop standı kullanarak bilgisayarını göz hizasına alması ve duruş bozukluklarını düzeltmesi gerekmektedir. Bu sağlığımız için önemli bir farkındalıktır.

Laptop Standı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

1. Yüksekliği Sabit Olan ve Ayarlanabilir Laptop Standları

Mouse ve klavye kulanımı sırasında yükü dağıtmak ve tek noktaya aktarmamak önemli, bu konuda kişiye göre farklı kullanım seçenekleri olabiliyor.

Yüksekliği sabit olan laptop standı kullanırken çalışma koltuğunuzu uygun yükseklikte ayarlamanız önemlidir. Bu durumda dikkat edilmesi gereken 2. önemli konu bileğinizi destekleyecek şekilde konumlandırmanızdır. Bu durumda bileğinizi desteklemek sizin için zor ise ekstra klavye kullanabilirsiniz.

Ahşap Laptop Standları

Yüksekliği ayarlanabilen laptop standları masadan eğimli olarak yükseldiği için bileğinizi desteklemeniz daha kolay olacaktır. Bazı kullanıcılarımız sadece ekran bölümünün yükselmesini yeterli bulmamaktadır. Detaylar için Çalışma Alanlarına göz atabilirsiniz.

Wocoo Ahşap Laptop Standı

2. Kişiselleşebilir Olması

Laptopunuzu yükseltirken masanızdaki diğer objelerle uyumu ve masanızı düzenliyor olması çalışma ortam kalitesini arttıran bir özelliktir. Kişiselleşmiş laptop sehpanız ile bitkinizden kalemliğinize, defterinize tüm objeleri düzenler aynı zamanda farklılaştırabilirsiniz. Kişiselleşmiş ürünler aidiyet hissini arttırarak çalışma ortamınızı keyiflendirir ve çalışma motivasyonunuzu arttırır.

3. Kolay Taşınabilir Olması

Çalışma ortamını sık sık değiştirenler, öğrenciler, farklı ortamlarda çalışmayı sevenler hafif ve kolay taşınabilen laptop standı tercih etmelidirler.

Laptop çantanızda kolayca taşıyabileceğiniz, yüksekliği ayarlanabilen laptop standları hem ergonomik hem de pratiktir.

Rappu Laptop Sehpası

4. Esnek Çalışmaya Uyum Sağlayabilmesi

Son zamanlarda evden çalışma (home office) artış gösterdi. Evde çalışırken farklı alanlarda çalışma ihtiyacımız oluştu. Bazen çalışma odalarımızdan çıkarak koltukta, yerde, yatakta çalışmayı tercih ediyoruz. Evden çalışırken hem masamızda kullanabileceğimiz hem otururken laptop sehpası olabilen ürünler bize esnek çalışma ortamı sağlamaktadır. Demonte edilebilen laptop sehpanızı kolayca yazlığınıza, annenizin evine, bahçeye, çalışma masası bulamadığınız her yere yanınızda götürebilirsiniz. Hem ayakta hem yerde oturarak çalışabileceğiniz laptop masamız da evlerinde çalışanlar için farklı duruşlarda çalışabilecekleri bir alternatiftir.

5. Çevreye ve İnsana Duyarlı Olması

Sürdürülebilir bir yaşam için doğa dostu ürünler tercih etmemiz son zamanlarda giderek önem kazandı. Çevre dostu ürünler ve yerel üretimler geleceğimiz ve ortam kalitesi açısından önemli. Bu sebeple satın aldığınız ürünün malzemesini, insana ve çevreye olan duyarlılığını kontrol edebilirsiniz, bu durum çalışma ortam huzurunuzu da etkileyecek önemli bir parametredir.